Στα πλαίσια του προγράμματος Χρυσοπράσινο Φύλλο έγινε η επίσκεψη δύο εκπαιδευτικών από το Γυμνάσιο Αρχαγγέλου Λακατάμειας – Λευκωσίας Κύπρου στο σχολείο μας, την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου.

Αρχικά ο Διευθυντής του σχολείου μας κ. Ευστάθιος Τομάζος, καλωσόρισε την εκπαιδευτική ομάδα της Κύπρου και πραγματοποιήθηκε χαιρετισμός από την Πρόεδρο του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων κ. Μαρία Τσικουδή – Καλαγκιά.

Η συντονίστρια του κυπριακού σχολείου κ. Μαρία Κυριακίδου, καθώς και η συνάδελφος και συνεργάτιδά της κ. Παναγιώτα Ιωαννίδου, παρουσίασαν στους μαθητές της Α’ τάξης του Γυμνασίου μας, αλλά και στους παρευρισκόμενους γονείς, τον τρόπο λειτουργίας και υλοποίησης του συγκεκριμένου εκπαιδευτικού προγράμματος.

Στο πλαίσιο των προγραμματισμένων δράσεων προβλέπονται εκατέρωθεν επισκέψεις 14 συνολικά μαθητών από το σχολείο της Κύπρου στη Χίο καθώς και αντίστοιχος αριθμός μαθητών από το σχολείο μας στην Κύπρο.

Υπεύθυνοι καθηγητές

Καραμανής Στυλιανός