Το σχολείο μας συμμετείχε στο Πανελλήνιο Διαδικτυακό Συνέδριο eTwinning  #etwinconfgr «Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας στα συνεργατικά σχολικά προγράμματα στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση» στις 17-19 Φεβρουαρίου 2023. Το συνέδριο στόχευε  στο να ευαισθητοποιήσει τους/τις εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης προς την κατεύθυνση ανάδειξης θεμάτων συνεργατικής μεθοδολογίας, με την αξιοποίηση καλών και καινοτόμων πρακτικών, παράλληλα με την αξιοποίηση των ΤΠΕ, για την υλοποίηση συνεργατικών προγραμμάτων μεταξύ σχολείων σε διεθνές υπό το πρίσμα του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+. αλλά και σε εθνικό επίπεδο.

Οι καθηγητές του σχολείου μας, Μελίνα Κωστίδη, Μαρκέλλα Βασιλάκη και Στέλιος Καραμανής παρακολούθησαν τις ομιλίες και τα εργαστήρια του σεμιναρίου. Το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου παρουσίασαν την εισήγηση «eTwinning project Christmas pen pals: Διαπολιτισμικότητα και πολιτιστική κληρονομιά στη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση».